ŤAHOKOV

 

Ťahokov je moderným materiálom pre využitie v modernej architektúre a stavebníctve pre návrhy výnimočných interiérov a exteriérov. Najčastejšie sa používa na variácie fasádnych prvkov, ako plotová výplň, ďalej na podhľady, balkónové výplne, zásteny a podobne.

Ťahokov sa vyrába tak, že do tabule alebo zvitku plechu sa vhodným nástrojom vyseká rada otvorov a následne sa materiál natiahne. Proces sa opakuje až do konenčj podoby zvoleného výrobku. Nakoľko týmto procesom môže dôjsť k zvlneniu materiálu, tak v nasledujúcom technologickom kroku prechádza materiál cez valcovaciu linku. Vzhľadom na to, že pri jeho výrobe nevzniká z použitého materiálu žiaden odpad, naberá tento produkt súčasne ekologický rozmer.

Vzhľadom na typ použitého perforovacieho nástroja ponúkame ako plotové výplne predovšetkým nasledujúce typy ťahokovov:


Kosoštvorcové otvory

Ide o najčastejšie využívaný typ ťahokovu pre interiér/exteriér. Prednosťou je jeho mnohostranné využitie vďaka vzdušnosti, bezpečnosti a v neposlednom rade osloví i dizajnom. Pre oplotenie je najvhodnejší ťahokov s košotvorcovými rozmermi stredných rozmerov.

 

Šesťhranné otvory

Pevnosť, zaujímavý vzhľad a jednoduchá údržba oslovia pri individuálnych riešeniach stavebných projektov .Ako plotové diely sú úspešne používane predovšetkým ťahokovy s menšími rozmermi otvorov.

 

Ozdobné otvory

Ťahokov s ozdobnými otvormi je veľmi obľúbeným produktom pre oplotenie rodinných domov, polyfunkčných stavieb a parkovacích plôch. Veľmi dobrou vlastnosťou určitých druhov tohto ťahokovu je  jeho nepriehľadnosť, čím je zabezpečené väčšie súkromie, estetická a v neposlednom rade i ochranná funkcia. Svojou kompaktnosťou a pevnosťou má všetky predpoklady dlhej životnosti.

 

Viac informácií vám radi poskytneme e-mailom alebo telefonicky.

Prosím, kontaktujte nás.

 

Fotogaléria: Ťahokov